stenaspk.cz

LOGO_ASPV_pruhledne_bila

Ohlédnutí za Horováním

Minulý týden se v tělocvičně Střední odborné školy Šumperk uskutečnil doprovodný program k již 30. ročníku setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů i přírody. Náš oddíl se postaral hned o dvě akce pod záštitou tolik oblíbeného Horování.

V pátek 24.11. byl program zahájen Snow Film Festem, který pravidelně přináší celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Letos se promítaly snímky jako Lapland explorer, Osamění, Salaš: Gruzínský freeride, Wavy: Plavba mého života, a Lužba: Duše Sibiře. Páteční program byl doplněn povídáním o pěší dálkové trase Haute Route Pyreneés, kterou přešly naše členky oddílu Lucka a Ifka letos v létě. Přednáška o 800 kilometrů dlouhé trase přes pyrenejské pohoří byla doplněna promítáním fotek a videí z cesty.

Na filmy a přednášku se přišlo podívat okolo 60 návštěvníků, a my Vám za to srdečně děkujeme. 

Pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat, a v sobotu dopoledne dne 25.11. k nám na stěnu zavítalo zhruba 40 dětí se svými rodiči. Děti zde otestovaly své lezecké i jiné pohybové dovednosti. Kromě klasického lezení na stěně si vyzkoušely lezení na rychlost, slanění, prusíkování, jumarování, chůzi po slackline, nebo drytooling – lezení s maketami cepínů, které se používají při lezení na ledu.

Pro děti bylo sobotní dopoledne pořádným dobrodružstvím, za účast na všech stanovištích si navíc odnesly odměnu. Všem děkujeme za účast.


Dvoudenní program vyvrcholil v 16:00 právě Horováním. Kromě Máry Holečka a dalších vystupujících, jste zde mohli vyslechnout také krátké povídání našeho metodika Jirky Kesslera o našem oddílu ASPV SOŠ Šumperk, a horolezecký klub Horal, který s námi v poslední době úzce spolupracuje, představila Andrea Nogová.

Více fotek, za které děkujeme Jirkovi Kesslerovi, můžete zhlédnout zde: https://eu.zonerama.com/fotojk/Album/1074504

Přejít nahoru